Elektronická evidence tržeb

Co jsou e-tržby?

E‑tržby (neboli EET) je pojmenování elektronické evidence tržeb. Je to elektronický systém, od něhož si stát slibuje především lepší výběr daní, účinnější finanční správu a co největší omezení šedé ekonomiky, která v Česku kvete.

Koho se e-tržby týkají?

Od 1. prosince 2016 se e-tržby budou týkat poskytovatelů pohostinských, stravovacích a ubytovacích služeb. Ve druhé vlně, od 1. března 2017, by měl následovat segment maloobchod a velkoobchod a o rok později se mají zapojit ostatní činnosti, doprava či zemědělství. Jako poslední, od 1. 6. 2018, se k režimu e-tržeb připojí také vybraná řemesla a výrobní činnosti.

Jaký je princip e-tržeb?

Každá finanční transakce bude prostřednictvím datové zprávy zaslána finanční správě, ta ji během okamžiku potvrdí unikátním číselným kódem, který se pak objeví na účtence zákazníka.

Co potřebujete pro e-tržby?

Technické řešení pro EET je určeno pro jakýkoli elektronický přístroj, tedy nejenom pokladnu anebo pokladní systém, ale také pro počítače, tablety anebo chytré mobilní telefony. Záleží vždy na velikosti podniku a na volbě podnikatele.

Co vám mohu nabídnout?

Pomoc se zavedením systému pro elektronickou evidenci tržeb, nabídku možných řešení BEZ MĚSÍČNÍHO PAUŠÁLU včetně dodání potřebného hardware (tiskárna účtenek, tablet,…).

Neváhejte mě kontaktovat